"Grusza-Matula"-Mikołów Liczba odsłon: 12 Średnia ocena: (brak głosów)
Głosuj na drzewo:
Grusza polna (Pyrus pyraster (L.) Burgsd.)
Klasa B.     Stara dzika grusza -foto po otwarciu linka. Wypis z z linka: Gruszę napotkamy spacerując ścieżką łączącą Sośnią Górę z nowymi kolekcjami Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Górująca nad inną roślinnością grusza jest ostoją ptaków, a małe i okrągłe jak jabłka owoce po opadnięciu ulęgają się będąc pokarmem dla całej rzeszy zwierząt (motyli, szerszeni, gryzoni). Grusza jest sędziwym drzewem z wysoko wyprowadzoną koroną. Drzewo rosło i trwa nadal niezależnie od zmieniającego się krajobrazu wokół.    
Lokalizacja: PL / śląskie / mikołowski / Mikołów / Mikołów. W parku. Szczegóły lokalizacji: Wg linka: przy ścieżce z Śośni Górnej do Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Współrzędne GPS: N   E (zaloguj się aby widzieć współrzędne GPS)
Stan zdrowotny: zadawalający. Wiek: 140(*) lat(a).
* Dokładny wiek drzewa jest zazwyczaj niemożliwy do ustalenia, dlatego też liczby podane wyżej powinny być generalnie traktowane tylko jako pewne przybliżenie, zwykle bardzo wątpliwe i niedokładne (chyba, że w opisie drzewa zaznaczono inaczej).

  Źr..: http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/56,48722,20208109,7-grusza-matula-mikolow-woj-slaskie,,7.html.  


Obwód pnia / Średnica(**) pnia:
2,33m / φ(**) 0,74m
Liczba pni
: 1
 ** Wartość średnicy ma sens jedynie w przypadku regularnych,
walcowatych (przynajmniej w miejscu pomiaru) pni
Pomiary obwodu pnia (kliknij wiersz, aby zobaczyć szczegóły pomiaru): Skip Navigation Links. (pomiary standardowe i wiarygodne są wyświetlane pogrubioną czcionką)

Wysokość:
10,00m
Pomiary wysokości (kliknij wiersz, aby zobaczyć szczegóły pomiaru): Skip Navigation Links. (pomiary standardowe i wiarygodne są wyświetlane pogrubioną czcionką)

Wprowadził: Krzysztof Schudy, 2017-08-12 18:14:19
Ostatnio zmodyfikował: Krzysztof Schudy, 2017-08-12 18:16:49

  
Średnia ocena: brak   Głosuj na zdjęcie:
Zdjęcie
(nie załączono)


Komentarze: