"Aleja Kasztanowca" - Szczawienko-Stary Zamek Liczba odsłon: 58 Średnia ocena: (brak głosów)
Głosuj na drzewo:
Kasztanowiec pospolity (Aesculus hippocastanum L.)
Klasa B.     Cytat z linka - jak niżej = nic dodać, nic ująć: "Najpiękniejszą aleją, choć nie prowadzącą do samego Książa, jest aleja kasztanowcowa mająca początek na tyłach ulicy Azaliowej 52. Aleję tworzą 124 kasztanowce białe o obwodach 200 – 300 cm. W okolicach ogródków działkowych aleję przecina zielony szlak do Starego Książa (tu brakuje kilku drzew), przecina asfaltową drogę prowadzącą z zamku i kończy się na ulicy Wrocławskiej (droga nr 35). Link:http://pomniki-przyrody.odskok.pl/?p=1109 Nazwa tymczasowa, do ustalenia administracyjnej, historycznej, potocznej - odnosi się do lokalizacji. Wiek szacunkowy wg średniej obwodu - obliczeń wg algorytmu internetowego - do szczegółowego ustalenia przez specjalistę z dziedziny dendrologii. Zaproszenie do obu ustaleń.... -)    
Lokalizacja: PL / dolnośląskie / wałbrzyski / Wałbrzych / Dzielnica Szczawienko / Szczawienko-Książ. W parku. Szczegóły lokalizacji: Aleja zlokalizowana przy wjeżdzie do Wałbrzycha od strony Świebodzic. Pierwszy zjazd w prawo przed rondem, a następnie kilkadziesiąt metrów w dół do poprzecznej drogi = Aleji Kasztanowcowej. Współrzędne GPS: N   E (zaloguj się aby widzieć współrzędne GPS)
Stan zdrowotny: zadawalający. Wiek: 170(*) lat(a).
* Dokładny wiek drzewa jest zazwyczaj niemożliwy do ustalenia, dlatego też liczby podane wyżej powinny być generalnie traktowane tylko jako pewne przybliżenie, zwykle bardzo wątpliwe i niedokładne (chyba, że w opisie drzewa zaznaczono inaczej).

  Źr..: http://pomniki-przyrody.odskok.pl/?p=1109.  


Obwód pnia / Średnica(**) pnia:
3,00m / φ(**) 0,95m
Liczba pni
: 1
 ** Wartość średnicy ma sens jedynie w przypadku regularnych,
walcowatych (przynajmniej w miejscu pomiaru) pni
Pomiary obwodu pnia (kliknij wiersz, aby zobaczyć szczegóły pomiaru): Skip Navigation Links. (pomiary standardowe i wiarygodne są wyświetlane pogrubioną czcionką)

Wysokość:
23,00m
Pomiary wysokości (kliknij wiersz, aby zobaczyć szczegóły pomiaru): Skip Navigation Links. (pomiary standardowe i wiarygodne są wyświetlane pogrubioną czcionką)

Wprowadził: Krzysztof Schudy, 2017-05-28 02:16:08
Ostatnio zmodyfikował: Krzysztof Schudy, 2017-08-16 19:55:55

  
Średnia ocena: brak   Głosuj na zdjęcie:
Zdjęcie
(nie załączono)


Komentarze: