"Aleja Lipowa Zdrój" - Szczawno Zdrój Liczba odsłon: 94 Średnia ocena: (brak głosów)
Głosuj na drzewo:
Lipa drobnolistna (Tilia cordata Mill.)
Klasa B.     Aleja uzdrowiska Szczawno Zdrój, biegnie równolegle do głównego traktu spacerowego Uzdrowiska, ok. 2 metrów wyżej, przy plenerowym amfiteatrze. Spokojne miejsce na wypoczynek w cieniu, aromacie i kolorystyce lip, od wiosny po jesień, na spacerze, czy na ławce. Zimą swoista nostalgia za wiosną :-) Towarzystwo wiewiórek zapewnione przez 4 pory roku. Nazwa odnosząca się do funkcji Uzdrowiska, tymczasowa do ustalenia administracyjnej, historycznej, czy potocznej. Wiek wg obwodu i wg obliczeń algorytmu internetowego, także do ustalenia szczegółowego wg specjalistów z zakresu dendrologii. Zaproszenie do obu ustaleń :-)    
Lokalizacja: PL / dolnośląskie / wałbrzyski / Szczawno Zdrój / Szczawno Zdrój / Park Zdrojowy. W parku. Szczegóły lokalizacji: Aleja Lipowa przebiega równolegle do głównego uzdrowiskowego pasażu spacerowego, od strony wschodniej, na odcinku - od bramy głównej do kawiarni "Legenda". Współrzędne GPS: N   E (zaloguj się aby widzieć współrzędne GPS)
Stan zdrowotny: zadawalający. Wiek: 260(*) lat(a).
* Dokładny wiek drzewa jest zazwyczaj niemożliwy do ustalenia, dlatego też liczby podane wyżej powinny być generalnie traktowane tylko jako pewne przybliżenie, zwykle bardzo wątpliwe i niedokładne (chyba, że w opisie drzewa zaznaczono inaczej).

  Źr..: null.  


Obwód pnia / Średnica(**) pnia:
3,85m / φ(**) 1,23m
Liczba pni
: 1
 ** Wartość średnicy ma sens jedynie w przypadku regularnych,
walcowatych (przynajmniej w miejscu pomiaru) pni
Pomiary obwodu pnia (kliknij wiersz, aby zobaczyć szczegóły pomiaru): Skip Navigation Links. (pomiary standardowe i wiarygodne są wyświetlane pogrubioną czcionką)

Wysokość:
25,00m
Pomiary wysokości (kliknij wiersz, aby zobaczyć szczegóły pomiaru): Skip Navigation Links. (pomiary standardowe i wiarygodne są wyświetlane pogrubioną czcionką)

Wprowadził: Krzysztof Schudy, 2017-05-17 23:43:50
Ostatnio zmodyfikował: Krzysztof Schudy, 2017-05-30 00:57:01

Komentarze:  
Średnia ocena: (brak głosów)   Głosuj na zdjęcie:
       
Powiększ