"Sosenka" - Łopuchowo Liczba odsłon: 94 Średnia ocena: 5,00 (3 głosów)
Głosuj na drzewo:
Sosna zwyczajna (Pinus sylvestris L.)
Klasa B.     Przepiękna - dostojna sosna o miłej potocznej od dziesiątków lat nazwie miejscowych Mieszkańców, w równie przepięknej scenerii pól. Rośnie na włościach Gminy Murowana Goślina, przy granicy z Gminą Skoki. Nazwa potoczna, używana przez miejscowych mieszkańców od dziesiątek lat. Wg uzyskanych wieści historycznych, w sąsiedztwie sosny b. dawno temu zlokalizowana była wieś Konotopia (ostatni zapis z XVI w. (opuszczona wieś i brak kmieci do pozyskania podatków). Wiek ustalony wg obwodu pnia i "licznika" algorytmu internetowego, do szczegółowego ustalenia przez specjalistów z zakresu dendrologii i leśnictwa.    
Lokalizacja: PL / wielkopolskie / poznański / Murowana Goślina / Łopuchowo / przy drodze polnej , przed granicą z Gminą Skoki. W parku. Szczegóły lokalizacji: Przy płn. granicy Gminy Murowana Goślina z Gminą Skoki, przy polnej drodze, 300 m od drogi Łopuchowo-Brzezie i ok. 1,5 km od trasy Łopuchowo-Skoki (widoczna linia drzew na horyzoncie zdjęcia).. Współrzędne GPS: N   E (zaloguj się aby widzieć współrzędne GPS)
Stan zdrowotny: wyśmienity. Wiek: 220(*) lat(a).
* Dokładny wiek drzewa jest zazwyczaj niemożliwy do ustalenia, dlatego też liczby podane wyżej powinny być generalnie traktowane tylko jako pewne przybliżenie, zwykle bardzo wątpliwe i niedokładne (chyba, że w opisie drzewa zaznaczono inaczej).

  Źr..: null.  


Obwód pnia / Średnica(**) pnia:
4,15m / φ(**) 1,32m
Liczba pni
: 1
 ** Wartość średnicy ma sens jedynie w przypadku regularnych,
walcowatych (przynajmniej w miejscu pomiaru) pni
Pomiary obwodu pnia (kliknij wiersz, aby zobaczyć szczegóły pomiaru): Skip Navigation Links. (pomiary standardowe i wiarygodne są wyświetlane pogrubioną czcionką)

Wysokość:
16,00m
Pomiary wysokości (kliknij wiersz, aby zobaczyć szczegóły pomiaru): Skip Navigation Links. (pomiary standardowe i wiarygodne są wyświetlane pogrubioną czcionką)

Wprowadził: Krzysztof Schudy, 2017-04-26 01:28:21
Ostatnio zmodyfikował: Krzysztof Schudy, 2017-06-18 13:52:18

Komentarze:  
Średnia ocena: 5,00 (2 głosów)   Głosuj na zdjęcie:
       
Foto-Krzysztof Schudy-25.04.2017. Powiększ